p_98m3 1b-1

Ozvěny Šumavské ozvěny

30. 11. 2020

Ruch a shon, spojený s přípravou, natáčením a vysíláním pořadů letošního programu pominul a můžeme se tak v klidu vrátit k jen letmo načrtnutým věcem. Jednou z nich je právě ((( Šumavská ozvěna ))).

Prvním laureátem ceny ((( Šumavská ozvěna ))) je s přesvědčivým náskokem kniha Emila Kintzla a Jana Fišera – „Zmizelá Šumava 2“

Ve vyhlášení výsledků zazněl celkový počet platných hlasů (905) a hlasů pro vítěze (541), ale vy všichni, kteří jste hlasovali, byste jistě rádi viděli jak dopadl váš favorit. Nuže, zde je kompletní tabulka:

Titul Počet platných hlasů
Zmizelá Šumava 2 541
Pašeráci 116
Bezděkov u Klatov 68
Tromby 1: Zmizení Edwina Lindy 43
Drolení 35
Monte Cimone 27
Toulání za šumavskými sklárnami 14
Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek 14
Adalbert Stifter: Touha po harmonii 10
Lustr pro papeže 6
Návrat do divočiny 5
Šumava více než 50 objektivy 3
Návrat Krále Šumavy 2: Agent-chodec 3
Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě 2
Vojenský výcvikový prostor Boletice - historie a současnost 2
Lesní eseje 2
Jdou krásné básně kolem mne 2
Šumava – jak šel život na Březníku 2
Tajemství šumavské hranice 2
Pravdivé příběhy šumavských čertů – pro zábavu a poučení 1
Za obzorem: několik vzpomínek 1
Příběhy z válečné a poválečné Šumavy 2 1
Davídek – Příhody chlapce ze Šumavy 4. díl: A zase doma 1
Zlatá vydra 1
Klatba Sudet: Dramatické dějiny českého pohraničí 1
Sudety krásné i bouřící: německá okupace 1938 ve fotografiích 1
Kriminální příběhy ze staré Šumavy 5 1

Na tomto místě je třeba zdůraznit jednu věc pro příště – z důvodu férového hlasování je třeba svůj hlas potvrdit kliknutím na odkaz, kzetý je zaslán na e-mailovou adresu, z níž jste hlasovali. Bez tohoto potvrzení vaše hlasování není platné a nezapočítává se. Tímto způsobem bohužel letos propadlo 45 hlasů. Doufáme, že příští rok vás bude hlasovat ještě více a počet nepotvrzených hlasů bude menší než letos.

Hlas ((( Šumavské ozvěny ))) se na naše stránky vrátí zase příští rok, až nastane "Den otevírání šumavských pokladů" – tedy oficiální zveřejnění nominovaných knih.

Co nezbytné k vědění
i co jen milo číst

d_ingoty

Roman Szpuk hostem Lucie Výborné

5. 1. 2021

Muž, jemuž učarovala Šumava, muž jenž splynul se svou poezií, muž pod plynoucími oblaky, které se staly i jeho denním chlebem. A teké laureát ceny Johanna Steinbrenera

d_ingoty

David Jan Žák v mediálním hledáčku

19. 12. 2020

Letošní laureát jedné z Cen Johanna Steinbrenera, Výroční ceny nakladatelství Albatros a bytostný šumavský literát, který doposud nechyběl u žádného ročníku festivalu, je v posledních týdnech terčem m…

d_ingoty

Příběh vojenských zběhů aneb Bratři Kazarovi v éteru

14. 12. 2020

Po nezvěstných osobách pátrá policie od nepaměti. Málokomu se však podaří ukrývat před spravedlností dlouhých osm let. Jak se život v úkrytu může podepsat na lidské duši a kam až člověka dokáže zahnat…

d_ingoty

Rekapitulace ročníku 2020. Už 6 let!

1. 12. 2020

Jak proběhl letošní ročník, komu připadly vavříny vítězů a v čem je výhoda on-line pořadů – to vše se dozvíte v malé rekapitulaci festivalu Šumava Litera 2020.

d_ingoty

Vyhlášení výsledků 6. ročníku

24. 11. 2020

Festival Šumava litera probíhá od roku 2015, jeho pořadateli jsou Městské kulturní středisko Vimperk, spolky Šumava Litera a Knihy über Grenze, za podpory města Vimperk.

d_ingoty

Připravit! Klapka! Akce!

12. 11. 2020

Abychom pro vás neměli jen smutné zprávy, celý tento týden pilně natáčíme pořady na video, abyste si je v příštím, festivalovém týdnu mohli v klidu užít z pohodlí domova.

d_ingoty

Agenti chodci tentokrát nedojdou :-(

11. 11. 2020

Dva dny po sestavení náhradního programu přichází další změna – panelista Prokop Tomek z ÚSTR onemocněl a jeho „Agenti chodci“ se prozatím odkládají na neurčito.

d_ingoty

ZMĚNA: Namísto původního programu nastupuje náhradní

8. 11. 2020

Program letošního ročníku festivalu regionální literatury Šumava Litera byl opravdu bohatý, se slíbenou účastí mnoha hostů, včetně předních historiků, kteří spolupracovali na sborníku Král Šumavy. Ale…

d_ingoty

Podívejte se na rekapitulaci festivalu v minulém roce

8. 11. 2020

Letos sice nebude možnost být přímo u toho, ale díky internetu bude možné vidět alespoň pár pořadů, které pro vás zaznamenáme a uchováme na našem webu.

d_ingoty

Šumavské hlasy ve vltavském proudu

28. 10. 2020

Autoři (a porotce) festivalu Šumava Litera interpretují a komentují své oblíbené básně a básníky na vlnách ČRo3 Vltava. Zaposlouchejte se s námi.

d_ingoty

David Jan Žák dostal výroční cenu Albatrosu

27. 10. 2020

Dlouholetý účastník a příznivec festivalu Šumava Litera David Jan Žák obdržel za svou knihu výroční cenu nakladatelství Albatros. Gratulujeme!

d_ingoty

Šumavská ozvěna – průbežné pořadí hlasování

22. 10. 2020

Další den a další kulatá meta pokořena! Festivalová ozvěna duní a nabývá na síle. A jelikož v anketě zobrazujeme pořadí na prvních pěti místech, podívejme se na momentální celkový stav.

"A oni zaplatili, nechali na české straně Šumavy všechno, statky, pole, skříně i nádobí, a mizeli pomalu za kopec do Bavorska."

David Jan Žák