Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech

Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech

Lakosil Jan

Publikace vydaná k 80. výročí Mnichovské dohody a okupace československého pohraničí přibližuje Šumavu a události roku 1938 pohledem ze strany tehdejšího nepřítele. Nově objevené, dosud nezveřejněné zpravodajské dokumenty z německých archivů odhalují zajímavá a mnohdy překvapující fakta o situaci v příhraničí a o střetech sudetoněmeckých povstalců s československými ozbrojenými složkami.
Součástí knihy jsou překlady autentických vzpomínek německých vojáků a velké množství dosud nepublikovaných dobových fotografií, zachycujících nejen obsazování Šumavy německou armádou, ale také často zapomenutá nebo málo známá místa šumavského příhraničí. Naprostým unikátem je podrobná fotografická dokumentace návštěvy Adolfa Hitlera na Českokrumlovsku v říjnu 1938.

Křest knihy proběhl 5. 10. 2018 v Městském kulturním středisku ve Vimperku, kmotrem se stal Václav Vostradovský, starosta obce Kvilda.

Mladá fronta
2018

ISBN: 978-80-204-4816-3

  1. Platz
  Beliebte pädagogische Veröffentlichungen
  ŠL V. / 2019
Beliebte pädagogische Veröffentlichungen

"Die großen Taten der Menschen sind nicht die, welche lärmen. Das Große geschieht so schlicht wie das Rieseln des Wassers, das Fließen der Luft, das Wachsen des Getreides"

Adalbert Stifter